Jetřichovice - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Poplatky za odpad 2024

Poplatky za odpad 2024 1

Poplatky za odpad 2024 - Ruší se rozesílání složenek - více informací níže.

Platby poplatků v roce 2024 - ODPADY

Pro letošní rok nebude obec rozesílat složenky. Týká se to všech pravidelných poplatků: poplatek za odpad za osobu hlášenou k trvalému pobytu, poplatek za odpad - rekreační objekt, poplatek ze psů a nájmy pozemků. Tuto povinnost si musí hlídat poplatník sám a to bez předchozí výzvy správce poplatku.

Většina občanů je zvyklá platit poplatky přímo na obecním úřadě nebo bankovním převodem. Platby složenkou nejsou téměř využívané, tento způsob úhrady se zdá být již překonaný. K tomuto kroku obec přistoupila také z důvodu vzrůstajících ekonomických nákladů na poštovné, a to především u poplatku za odpad – rekreační objet. Odeslání složenky stojí obec 30 Kč.

Pokud neznáte svůj variabilní symbol, obraťte se telefonicky nebo emailem na obecní úřad, kde Vám ochotně obratem pracovnice sdělí potřebné platební údaje. Variabilní symboly nemohou být, z důvodu ochrany osobních údajů, zveřejněny na webu obce. V případě, že poplatník neuvede variabilní symbol, musí alespoň v poznámce popsat za co, a za koho poplatek platí. Platby, které jsou na účet obce připsány z jiného bankovního účtu než na koho je poplatková povinnost vedena a bez patřičné poznámky pro příjemce, jsou neztotožnitelné a úřad je musí vracet. Naznáte-li VS napište alespoň jméno poplatníka a adresu. Pozor na rozlišení čísla popisného a evidenčního.

Od poplatku za odpad jsou osvobozeny ty trvale žijící osoby, které výslovně vyjmenovává zákon. Tuto skutečnost je nutné každý rok na OÚ doložit, jinak se poplatník vystavuje riziku, že bude veden jako dlužník, a následně bude upomínán. To se týká i osob trvale hlášených na obecním úřadě, tedy s adresou Jetřichovice 24. Prosíme o řádné nahlášení těchto skutečností. Majitelé rekreačních objektů nejsou z poplatkové povinnosti vyjmuti, i když platí za odpad v jiné obci nebo splňují další podmínky pro odpuštění poplatku podle zákona pro poplatníka za trvalý pobyt. Nejsou z poplatkové povinnosti vyjmuti dokonce ani v případě, že na adrese rekreačního objektu neprodukují žádný odpad. Druhou zmíněnou skutečnost neupravuje zákon ani obecně závazná vyhláška, a to zejména z důvodu, že bývá špatně prokazatelná.

Bankovní účet, na který lze poplatek zaslat je: 333265250/0300, variabilní symboly zůstávají stejné jako v loňském roce. Částka je 500 Kč na rok u poplatků za odpad, 100 Kč za rok za psa. Poplatek za odpad je splatný k 30.05.2024, poplatek za psa k 31.03.2024.

Poplatky za odpad 2023 (poplatníci s trvalým pobytem) se vybraly v plné výši. Obec tedy neeviduje žádného dlužníka tohoto poplatku. Výběr poplatků za odpad – rekreační objekt je také velmi úspěšný. Obec eviduje pouze šest dlužníků. Což je velký úspěch. DĚKUJEME VŠEM OBČANŮM ZA SVĚDOMITOST!

Datum vložení: 2. 2. 2024 10:15
Datum poslední aktualizace: 2. 2. 2024 10:33